Archiwa: FAQ's

11 postów

Czy znajomość Krakowa jest konieczna?

Nie. Gra miejska jest tak skonstruowana, by umożliwić udział turystom, którzy są w mieście po raz pierwszy i nie posiadają żadnej wiedzy topograficznej. Znajomość Krakowa może ułatwić ci niektóre zadania, ale nie jest wymagana.

Czy wiedza historyczna o Krakowie jest potrzebna?

Nie. Gra miejska (anie Puzzle&Guzzle ani eXplore&Puzzle) nie wymaga żadnej wiedzy historycznej.

Czy muszę pić alkohol?

Wlewać siłą nikt alkoholu w ciebie nie będzie. Sam decydujesz czy i kiedy pijesz. Jeśli jednak cała drużyna woli grę bez shotów, to polecamy udział w grze miejskiej eXplore&Puzzle, która jest nastawiona na zagadki i poznawanie Krakowa, bez odwiedzania pubów.

Czy robicie zdjęcia w czasie gry?

Jeśli chcesz mieć pamiątkę z gry w postaci zdjęć, możecie robić je sami lub zlecić nam zatrudnienie fotografa. Taka usługa jest jednak dodatkowo płatna.

Czy muszę mieć ze sobą pieniądze?

Nie – wszystkie shoty (w Puzzle&Guzzle) oraz inne rzeczy, które będzie trzeba “nabyć” są przez nas wcześniej opłacone. W trakcie gry nie wydasz już nawet złotówki.

A co jeśli pada deszcz?

Czy taki szczegół może przeszkodzić ci w dobrej zabawie? Niestety, nie rządzimy pogodą (jeszcze) i nie mamy wpływu na warunki atmosferyczne. Nie odwołujemy gry w przypadku deszczu, ale z doświadczenia wiemy, że gra podczas ulewy również może być emocjonująca. Mamy nawet graczy, którzy stwierdzili, że to, że w trakcie gry […]

Co muszę ze sobą zabrać?

Wygodne buty (bo sporo chodzimy) i w razie deszczu coś, dzięki czemu nie przemokniesz (parasol, pelerynę). Pozostałe gadżety potrzebne w grze dostaniesz od nas.

Czy muszę znać osoby z którymi gram ?

Nie – Puzzle&Guzzle pozwala się poznać i dobrze bawić również z osobami, których nie znasz. Zanim dotrzecie na metę będziecie już zaprzyjaźnieni!

Chcę zagrać, ale nie mam drużyny

To nic – daj nam znać, że chcesz zagrać, a my znajdziemy inne osoby, które tak jak ty, nie mają własnych drużyn. Nie tylko zagrasz, ale również poznasz nowe osoby i być może z kimś się zaprzyjaźnisz!

Czy mogę grać sam?

Puzzle&Guzzle to rozrywka drużynowa i rywalizacyjna – nie organizujemy jej dla pojedynczych osób.

A co jeśli sie zgubię?

W grze miejskiej bierzesz udział z całą drużyną, więc nie możesz się zgubić (chyba, że drużyna zechce zgubić ciebie). Każda drużyna jest w stałym kontakcie z organizatorami a w razie problemów służymy kołem ratunkowym.